Maisto netoleravimo testas ir kur pirkti sveikus produktus.

Processed with VSCO with a5 preset

 

Jau nieko nenustebinsiu kalbėdama apie alergijas šiais laikais, ir kodėl apie jas kalbėsiu, sužinosite netrukus. Vienas labiausiai kankinusių klausimų pastaruoju metu mano galvoje buvo būtent maisto produktų netoleravimas ir alergija, paūmėjanti vartojant tam tikrus produktus. Kasdienybė tokia, kad reikia bėkti lėkti, keliauti iš darbo į renginius, pietums nespėju užkąsti, užkandžiai renginiuose dažniausiai nėra veganiški, o netoleruotinų produktų yra beveik visur.

Jau seniai žinojau, kad miltinių produktų vartoti negaliu, pakeliui su miltiniais supratau, kad ir pieno produktai man netinka. Visa tai iš karto pajaučiu ir pastebiu ant odos. O juk veido odą yra labai svarbu turėti gražią ir lygią, ypač grožio ir stiliaus blogerėms ;). Nuolat kartoju sau, kad be gražios išpuoselėtos odos nebus gražaus ir makiažo, todėl visus šiuos alinančius klausimus galiausiai nutariau baigti su Maisto Netoleravimo Testu.

Turbūt pirmas dalykas išgirdus Maisto Netoleravimo Testas ( toliau vadinsiu MNT), kuris šauna į galvą būtų Tulčinos klinika, tačiau išgąsdinta kainos ėmiau ieškoti kitų alternatyvų. Ir radau- mano mylimoje Biofirst klinikoje šį testą atlikau perpus pigiau, nauja inovatyvia aparatūra, o atsakymo nereikėjo laukti, pati galėjau stebėti rezultatus. Bioklinika.lt taip pat pateikia išsamią informaciją apie testą, kaip jis atliekamas ir kokios ligos išsivysto nuo netoleruojamų maisto produktų vartojimo.

Processed with VSCO with a5 presetProcessed with VSCO with a5 preset

Bet apie viską nuo pradžių. Kas yra Maisto Netoleravimo Testas ir kam jo reikia? Jei jaučiate, kad tam tikri maisto produktai ar jų deriniai netinka jūsų organizmui, dažnai beria, skauda galvą ar ištinka panašūs simptomai, tuomet pravartu būtų atlikti MNT. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galvos skausmas susijęs su maistu, tačiau teršiamas organizmas “stengiasi” vaduotis visomis įmanomomis priemonėmis iš teršalų pertekliaus. Taip paūmėja alergijos, kurių niekada galbūt ir neturėjome ankščiau. Jau nekalbant apie vaikus, kurių organizmai, atrodo, tapo labai jautrūs.

Kaip atliekamas MNT? Biofirst klinikoje atlikau šį testą dėl dviejų priežasčių- kaina, bei nenuginčijama kokybė, čia atlieku nemažai grožio procedūrų bei kūno masažų ir nebuvo nė vienos procedūros, kuri būtų man nepatikusi. O aptarnavimo kokybė, požiūris į klientą bei malonus bendravimas šią įstaigą iškelia į mano pasirinkimų viršūnę. Todėl vos radusi MNT procedūrų sąraše, iš karto užsirašiau. Šis testas apima apie du šimtus tiriamų dažniausių maisto produktų, ir kiekvieno produkto reakciją organizmui galime stebėti ekrane. Labai patiko galimybė pačiai matyti, kaip stipriai organizmas reaguoja į vieną ar kitą produktą, todėl rekomenduoju būtent šį būdą, o ne kraujo tyrimą. MNT krauju trunka kur kas ilgiau, nes kiekvieno produkto koncentratas per mikroskopą stebimas sąveikaujant su jūsų kraujo mėginiu. Tai trunka daug daugiau laiko ir, žinoma, jis kur kas brangesnis. Nesu medikė, todėl paaiškinau testo atlikimą taip, kaip pati supratau, tikiuosi medikai manęs nenulinčiuos 🙂

Ką daryti paskui? Gavusi visą sąrašą produktų ir sužymėjus galimus, ir nerekomenduojamus, pajaučiau palengvėjimą. Anksčiau tik numaniau, kas man netinka, todėl susiaurinau savo vartojamus produktus iki tų, kurie nesukėlė jokio šalutinio poveikio. Dabar turėdama sąrašą galiu rinktis iš daug daugiau galimybių. Mano patarimas- susikoncentruoti į tuos produktus, kuriuos vartoti galima, o ne tuos, kurie nerekomenduojami. Ypač, kai mano sąraše jų daugiau, nei leistinų. Tris mėnesius patartina nevartoti nerekomenduojamų produktų, kad organizmas išssivalytų ir galėtų tinkamai funkcionuoti. Tuomet galima jau bandyti jūsų mėgiamus produktus ir stebėti, kaip organizmas reaguoja, ar ankstesnės nemalonios pasėkmės negrįžta.

Processed with VSCO with a5 preset

Taigi tapau ekologiškų ir veganiškų maisto parduotuvių lankytoja bei maniake, etikečių skaitytoja ir visiška “gurmane”. Norėdama rasti sveikų bei man tinkamų užkandžių ėmiau dairytis įvairiose ekologiškose parduotuvėse. Pirmas savaites buvau šiek tiek pasimetusi, nežinojau, ką rinktis, kaip derinti, tačiau ilgainiui jau pripratau rinktis tai, kas man tinkama. O praleidusi keletą minučių etikečių nagrinėjimui ir naršydama internete atradau visai neblogų alternatyvų, ko anksčiau visai net nežinojau. Pavyzdžiui, kynva, chia, burnočių, lęšių košės nėra javai, todėl jie tinkami alergiškiems žmonėms, o tuo pačiu, atstoja angliavandenius. Nors, juose gausu augalinių baltymų, taip pat labai reikalingų mūsų organizmui bei grožiui 😉 Taip pat įprastą cukrų pakeitusi ruduoju, druską- himalajų druska, o į racioną įtraukusi anksčiau visai nevartotų košių- pastebėjau ne tik odos geresnę būklę, bet ir didesnį energijos antplūdį!

Viena iš tikrai vertų dėmesio atrastų svetainių, kuriose yra daugybė sveikų užkandžių riesutaijums.lt. Šioje svetainėje patalpinau jau antrą užsakymą, kainos produktų labai maloniai nustebino! Asortimentas riesutaijums.lt nuo riešutų, įvairių sėklų, konditerinių produktų, džiovintų vaisių ir kitų gėrybių. Produktus atsiunčia tiesiai į namus ar darbą. O man tai vienas patogiausių dalykų- užsisakyti produktus internetu, gulint lovoje, išsitepus veido kauke- kas gali būti geriau?! 🙂

Mano keli mėgiamiausi produktai, kuriuos jau ragavau arba ketinu užsisakyti artimiausiu metu:

Džiovintų daržovių traškučiai  300g 4.99eur

Bolivinė balanda- Kynva 1kg 4.99eur

Dviejų riešutų sviestas 1kg 18.99eur

Džiovinti mangai natūralūs 1kg 16.99eur

bei daugybė kitų. Apsilankykite ir patys pamatysite! 😉

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s